Audit webové analytiky

Proč je audit webové analytiky důležitý

Základní nastavení většiny analytických a reklamních systémů vypadá jednoduše. Stačí si vygenerovat kus kódu a vložit jej na určené místo na webu. Velice snadno se ale stane, že se naměřené hodnoty budou více či méně rozcházet s realitou.

A pokud se na základě těchto dat rozhodujete o investicích do webu a internetového marketingu (ať už v řádu tisíců či milionů), tak chcete mít jistotu, že se naměřená data přibližují co nejvíce skutečnému stavu věcí.

Není nic horšího, než mít v Google Analytics pouze polovinu objednávek nebo tam naopak mít některé objednávky zaznamenané desetkrát. Nebo odesílat do Skliku jednou hodnoty v EUR a jindy hodnoty v CZK.

Chcete mít jistotu, že se rozhodujete podle kvalitních dat? Ozvěte se mi. Pomůžu vám ověřit, že pracujete v analytických a reklamních systémech se správnými daty.

Co trápí klienty žádající o audit nastavení analytiky

  • Nesedí mi počty a hodnoty objednávek mezi interním systémem a Google Analytics. Můžete zjistit, kde je chyba?
  • Spustili jsme novou verzi eshopu, která nyní umožňuje přepínat mezi CZK, EUR a USD, a od té doby máme divná data v Google Analytics i reklamních systémech. Pomůžete nám najít zdroj problému?
  • Google Ads / Facebook mi hlásí, že data zasílaná z webu neobsahují všechny potřebné náležitosti. Zkoušel jsem vyřešit sám, ale na nic jsem nepřišel. Podíváte se na to?
  • Přestala se nám měřit data o transakcích do Google Analytics? Nevíte proč?
  • Nastavení webové analytiky nám dělal webdesigner, který tento web vytvořil. Moc však naměřeným datům nevěříme. Můžete ověřit kvalitu nastavení?

Chcete důvěřovat datům v Google Analytics a v reklamních systémech? Ozvěte se mi. Pomůžu vám dát vaši webovou analytiku do pořádku.